دامنۀ خبر و نظر


1


حجت الاسلام موحدی کرمانی، در نمازجمعه 10 فروردین 1397 تهران گفت: «به دروغ می‌گویند آزادی نیست؛ آزادی بیان در کشور وجود دارد» (منبع)

دامنه: کی گفته آزادی نیسته!؟ مگر هاشمی رفسنجانی آن دو خطبۀ مشهور تیرماه 88 را آن گونه آزادانه نخوانده!؟ خوب هم خوانده، فقط، یک کمی «فتنۀ اکبر»ش خواندند و «اکبرِ فتنه» و دیگر به نمازجمعه راهش ندادند! با صداسیما و نیز آنجا!!


2


هند بزرگترین صادر‌کننده موی طبیعی در جهان است و افراد بسیاری هستند که موی خود را کوتاه می‌کنند یا حتی موهای هرزی که در شانه باقی مانده را به سلمانی‌ها یا دلالان مو می‌فروشند. (منبع)


دامنه: اشتغال زایی به سبک هندی؛ مو فروشی


3


اوجینو اسکالفاری روزنامه‌نگار "آتئیست" ایتالیا در مطلبی به نقل از پاپ مدعی شد که جهنم وجود ندارد؛ او نوشته که از پاپ فرانسیس پرسیده: روح های بد به کجا خواهند رفت؟ و پاپ در جواب گفته ارواحی که توبه کنند از سوی خداوند بخشیده می‌شوند و ارواحی که توبه نکنند نیست و نابود خواهند شد. واتیکان با تکذیب این مطلب گفته اسکالفاری برداشت‌های خود را از نظرات پاپ را منتشر کرده است.(منبع)

دامنه: ما دربارۀ جهنم به قرآن بسنده می کنیم چون به آن ایمان آورده ایم و بر این باور زندگی می کنیم


4


ترغیب شهروندان ترکیه به مطالعه و فرهنگ کتابخوانی (منبع)


دامنه: کی می شه در پارک ها و بوستان ها و کوچه ها و خونه ها و دوره ها و سُفره ها و نشست و برخاست های ایرانی ها هم کتاب، دست به دست شود، نه شیشه و سنجاق و سوسکه و سوخته ردّ و بدَل!