حصر و معجزه
 

 

1- «امیر محبیان»، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصولگرا: وقتی که می‌گویند حرکت افکار عمومی به سمت رسانه‌های خارج از کشور یک حرکت ضد امنیتی است، برای حفظ امنیت لزومی ندارد حتما پلیس باتوم و اسلحه بخرد، یک بخشی از هزینه را بگذارند رسانه‌های خودمان را تجهیز کنند تا این فضای ضد امنیتی به فضایی مناسب تبدیل شود.(منبع: انصاف نیوز)

 

دامنه: یاد یادداشت های شداد و غلاظ ات در روزنامۀ رسالت به خیر!!!:

 

 

 

2- محمدرضا عارف: به رفع حصر و رفع ممنوع‌التصویری خاتمی امیدوارم... انتظار داشتیم روحانی درباره رفع حصر با ما ملاقات می‌گذاشت. (منبع: اعتمادآنلاین)

 

 

دامنه: بازهم وعده های مردم فریبِ توخالی

 

 

3- صدا و سیما میزبان یک مناظره داغ است اولین مناظره زنده تلویزیونی برنامه «زاویه» در سری جدید، به علی شریعتی اختصاص یافته است. (منبع: ایران آنلاین)

 

 

دامنه: شریعتی پُتکی بر استبداد و شعوری در زمانۀ جهل بود

 

 

 

4- راهپیمای صلح و کارخانه باتری سازی، محل شهادت صدها مسلمان بوسنیایی (منبع: مشرق)

 

 

دامنه: به قول شهید مرتضی آوینی: «حلقوم ها را می توان برید اما فریادها را هرگز فریادی که از حلقوم بریده بر می آید جاودانه است.»

 

 

 

 

5- «زهرا رهنورد» رییس اسبق دانشگاه الزهرا (س) در واکنش به پخش فیلم اعتراف «مائده هژبری» گفت: رییس صداوسیما بابت این مصاحبه مخوف عذرخواهی کند. به گزارش انصاف نیوز، زهرا رهنورد که از چند ماه پیش به گفته‌ی برخی مسوولان دیگر مشمول حصر خانگی نیست، بنا بر خبری که سایت کلمه منتشر کرده، گفته است: «رییس صداوسیما از وجدان عمومی ملت ایران عذرخواهی کند. صداوسیما در مصاحبه‌ای مخوف، چنگ‌اندازی و خراش به روح دخترکی نوجوان را به تصویر کشید. تا کجا باید این رفتار ضد انسانیت و جوانی را شاهد باشیم؟» (منبع: انصاف نیوز)

 

 

دامنه: صداسیما تا انتخاباتی و بر اساس رأی مردم نشود همین است

 

 

6- خیار دوست دستگاه گوارش انسان است و به پاکسازی کبد که مسئولیت پالایش مواد مضر مصرفی شما را بر عهده دارد، کمک می کند. (منبع: عصر ایران)

 

 

دامنه: دیروز خیار خریدم کیلویی 4000 تومان آن هم درهم

 

 

 

 

7- حجت الاسلام حسین انصاری‌راد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبی به شیوه فعلی به بُن‌بست می‌رسد، گفت: تن دادن به انتخابات درجه دوم طی سال‌های گذشته کارساز نبوده و ما حتما باید مطالبه انتخابات خارج از سیطره شورای‌نگهبان را پیگیری کنیم. (منبع: اعتمادآنلاین)

 

 

دامنه: مجلس هفتم یادتان می آید!؟ که خاتمی و وزیرکشورش موسوی لاری برگزارش کرده بودند!

 

 

 

 

8- پیشتر از این یکی می گفت هرکدام از ما نیاز به دو واحد آمریکاشناسی داریم، اما تجربه تاریخی جهان نشان می دهد که ما به اندازه یک لیسانس – حداقل 140 واحد – آمریکاشناسی نیاز داریم. (منبع: الف)

 

دامنه: برای ضدآمریکایی بودن 1واحد درسِ غیرت کافی ست

 

 

 

 

9- تصحیح، تحقیق و ترجمه‏ ی مفاتیح الجنان تألیف «شیخ عباس قمی» توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به انجام رسید و توسط مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) به چاپ رسید. (منبع: ابنا)

 

 

دامنه: آیت الله جوادی آملی مفاتیح الحیات نوشت یعنی کلیدهای سعادت در همین دنیا

 

 

 

 

10-منابع نزدیک به خانواده رهبر جنبش اسلامی نیجریه از وخامت وضعیت جسمانی شیخ ابراهیم زکزاکی خبر دادند. (منبع: ابنا)

 

شیخ ابراهیم زکزاکی

 

میرحسین موسوی در حصر خانگی

 

دامنه: خبرگزاری اهل بیت (ع) از این سادات هم خبر پخش کند که بی محاکمه بیش از 8 سال است در حصر مطلق یعنی بدتر از زندان و شکنجه است که در اسلام چیزی به اسم مجازات حصر نداریم. من درآوردی ست این

 

 

 

 

11- زردچوبه دشمن جدی سرطان! (منبع: جماران)

 

دامنه: جنس عادی زردچوبه شده کیلویی بالای 10000 تومان

 

 

 

 

12- حجت الاسلام سید محمّدمهدی میرباقری: اگر بگویند یک معجزه از حضرت زهرا(س) نقل کنید، می‌گویم: یک عمر کوتاه هجده‌ساله و این همه آثار ماندگار! این معجزه است. چه کسی می‌تواند در یک عمر هجده‌ساله این‌قدر ماندگار باشد و در عوالم اثر بگذارد. معجزه‌ سیدالشهداء چیست؟ روز عاشوراست. (منبع: تسنیم)

 

 

دامنه: حضرت فاطمه زهرا (ع) بزرگترین اعجازش این بوده در مقابل خلیفۀ وقت شجاعانه ایستاد و در مسجد خدا، حرف حق را بیان کرد و از علی دفاع نمود.  آیا در مساجد ما حرف حق بیان می شود؟ یا این  که کاملا جناخی و یکطرفه شده است!؟

 

 

 

 

13- آیت‌الله سید محمد طباطبائی نامه‌ای خطاب به عین‌الدوله: «امروز باید اغراض شخصیه را کنار گذارده، محض خدا و ابقاء این مذهب جان نثاری کرد و خیال نکرد این کار چرا به اسم فلان و فلان انجام گیرد، وقت تنگ و مطلب مهم است، وقت این خیالات نیست. من حاضرم در این راه از همه چیز بگذرم، شأن و اعتبار را کنار گذارده، انجام این کار را اگر موقوف باشد به اینکه در دولت منزل حضرت والا کفش‌برداری و دربانی کنم حاضرم (برای ملت و رفع ظلم)» [تاریخ بیداری ایرانیان» (ج ۲، صص ۳۹۰-۳۹۱] (منبع: شفقنا)

 

 

 

دامنه: روحانیت وارستۀ آگاه مبارز همیشه در خظ مقدّم بیداری ملت و علیۀ استبداد و استعمار بوده. اساساً شیعه بدون پیشوایی یک روحانی آگاه به هیچ نهضت و حرکتی اعتماد ندارد