خبر و نظر

 

1- آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم از مراجع تقلید نجف اشرف: «احیای مناسبت های دینی به نمایش گذاشتن عملی و معنوی رابطۀ بین انسان مؤمن و ائمه معصوم (ع) به شمار می آید.» (منبع: ابنا)

 

دامنه: تنها ارتباط عاشقانه ایی که هرگز ندامت نمی آفریند

 

 

 

 

2- کلاس های درس هاشمی شاهرودی از دی ماه سال گذشته به دلیل بیماری ایشان تعطیل شده و تا امروز هیچ جلسه‌ای تشکیل نشده است. (منبع: انتخاب)

 

آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی جلسه 16 تیر 1397 مجمع تشیص مصلحت نظام

 

دامنه: عدل و عُرف اقتضاء دارد، با این حال و وضع، از مَنصب قدرت استفاء دهد پست های مادم العمری دیگر جواب نمی دهد.

 

 

 

 

3- علیرضا رجایی فعّال ملی مذهبی در مراسم ختم پدر سید مصطفی تاج زاده (منبع: انصاف نیوز)

 

 

دامنه: می گویند صورتش بعد از زندان این گونه! شد. خدا می داند. من به گردن نمی گیرم این نقل را.  او _دکتر علیرضا رجایی_ در مجلس ششم در تهران رأی آورده بود؛ اما شورای نگهبان بخشی از  آرای وی را باطل دانست و به جایش غلامعلی حدادعادل (پدرهمسر حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه ای) را روانۀ مجلس ششم کرد و جریان اصلاح طلب و مهدی کروبی رئیس وقت مجلس هم سازش کرده بودند و هیچ اعتراض جدّیی نکردند!!!!

 

 

 

 

4- سرلشکر عزیز جعفری:‌ «می‌توان به دشمن فهماند استفاده از تنگه هرمز برای همه یا هیچ‌کس چه معنایی دارد.» (منبع: تسنیم)

 

 

کاریکاتور؛ تنگه هرمز برای همه یا هیچ‌کس

 

دامنه: با سلطه گری آمریکا، جهان از صلح لغزان، به صلح مسلّح کوچ کرد یعنی آرامش و امنیت در سایۀ اسلحه و موشک و ارتش

 

 

 

5- اکثر روستاهای بخش دشتیاری یکی از بخش‌های شهرستان چابهار در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان ایران دچار کم آبی شدید هستند. کودکان این سرزمین پُر کردن دَبّه به عنوان یک بازی وسرگرمی برایشان است. (منبع: تسنیم)

 

 

دامنه: دنیا را آب می برد و مسؤولان را خواب!

 

 

 

6- حسن رحیم پور ازغدی: «روضه امام صادق (ع) از روضه سیدالشهدا (ع) سوزناک‌تر است» (منبع: جهان نیوز)

 


عکس محل دفن امام صادق (ع) در قبرستان بقیع (منبع: مشرق نیوز)

 

 

دامنه: اما خود امام صادق (ع) تأکید فرمودند فقط مصیبت عاشورا را در مجالس بخوانند؛ زیرا هیچ مصیبتی عظیم تر از مصیبت حضرت سیدالشهداء و حضرت زینب کبرا _سلام الله علیهما_ نبود. این رحیم پور ازغدی _سخنران ثابت و همیشگی و تا انقلاب مهدیِ صداسیما!!ی جمهوری اسلامی، اگر این را گفته باشد، حرف بد و ناروایی زده است

 

 

 

 

7- ایران به این کشورها برق صادر می‌کند. (منبع:اعتمادآنلاین)

 

 

 

دامنه: 1- این همه درآمد پس کجا می ره؟ 2- قطعی برق را چاره کنید 3- مردم _البته برخی نه همه_ دست از این اسراف بی حد برق و انرژی که واقعاً فرهنگ غلطی ست، دست بردارند

 

 

 

 

8- یک منبع آگاه از توقف روند واگذاری معدن میمه به حوزه علمیه اصفهان خبر داد و گفت: مسئول یکى از مراکز زیر مجموعه حوزه، بدون اطلاع آیت‌الله مظاهرى این اقدام را انجام داده بود. (منبع: رویداد24)

 

دامنه: خدا را شکر. حوزه را چه ربط به معدن. حوزه با معدنِ انسان سروکار دارد، نه با معدن طلا و مس و گوگرد و نقره و فیروزه!

 

 

 

 

9- کریستین گونتر در نشست نقش گفتگوی میان دینی در جهان امروز گفت: برای هر دو گروه مومن و ملحد ضروری است که بفهمند خدا یک پرسش است تا یک پاسخ. (منبع: اصاف نیوز)

 

دامنه: بگویید این جملۀ گونتر یعنی چه؟

 

 

 

10- روز گذشته [13 تیز 1397] فرماندهی انتظامی تهران نیز از تخلفاتی خبر داد که در بازار ارز و سکه رخ داده؛ یک مرد 57ساله دو تُن سکه خریده تا خود تعیین‌کننده قیمت سکه در بازار باشد، یک نفر با 15 کارت‌ملی اجاره‌ای آن‌هم به قیمت 20 تا 50 هزار تومان، 60 میلیون دلار ارز دولتی دریافت کرده است؛ یعنی به ازای هر یک کارت‌ملی، دریافت حدود چهار میلیون دلار دولتی (منبع: روزنامۀ شرق)

 

 

دامنه: واقعاً عجیب است. این بوده کلیدی که حسن روحانی می گفته!؟ این که قُفل!! است نه کلید. آدم حیرت می کند از این نوع دولت داری. سکۀ فروشی اساساً کاری یهودی ست. اگر قبول ندارید تاریخ رباخواری را بخوانید تصدیق می کنید.  درضمن، رهبری طبق نقل (منبع: عصر ایران به نقل از فارس) نیز در نامه ای خطاب به حسن روحانی دستور دادند: «ضمن رسیدگی به موضوع، گزارش دقیقی تهیه و به محضر ایشان ارسال شود.»

 

 

 

11- «محمد صابریان»، عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز، در یادداشتی با عنوان «درغیاب آموزش»، درباره‌ی لزوم آموزش در احزاب اصلاح طلب برای کارآمدتر کردن آنها، نوشت (منبع)

 

 

دامنه: استراژی بقاء؟ یا سازش و ستیزش؟ کدامیک؟