دامنۀ خبر و نظر

1

ساخت نخستین رآکتور (البرکة) از چهار رآکتور اتمی در امارات متحده عربی
توسط شرکت کره‌ای الکتریک پاور به پایان رسید. (منبع)

دامنه: مسابقۀ تسلحیاتی در خاورمیانه کم بود، اتمی هم افزوده شد. خاورمیانه _بخوانید جهان اسلام_ خوب دوشیده شد! گویی! انرژی اتمی فقط برای ایران بد! است؛ ولی برای آل سعود و امارات و الیتِ خبیث صهیونیست، خوب خوب و در صدرِ اولویت.


2

خبرگزاری قوه قضائیه (میزان) خبر داد: در پی انتشار اخباری مبنی بر تغییر رئیس قوه قضائیه و طرح برخی چهره‌هابه عنوان جایگزین، یک مقام آگاه با تکذیب این اخبار اعلام کرد: تصمیمی در این خصوص وجود ندارد. (منبع)


دامنه: کاری به این خبر یا شایعه ندارم؛ اما آقای صادق لاریجانی یک فیلسوف بود و با قلمش با دکتر عبدالکریم سروش همآوردی می نمود؛ که به نظرم با قبولِ پُست قوۀ قضاییه حیف شد. آنچه آن یکی! با او می کند، قصدش خدایی و خشنودی حضرت ربّ نیست، او فقط می خواهد مطرح باشد و سرِ زبان ها بماند و از آب گل آلود ماهی بگیرد، چه بهتر! که با به چالش کشیدن قوه قضاییه و خاندان لاریجانی ها این هدفِ شومش، را محقق گرداند! البته باید دانست شاید لاریجانی ها از صدر نظام، انتظار داشته و دارند تا آن یکی! را _که غوغا می کند و بست می نشیند و نامه نگاری می نُماید_ گوشمالی کنند تا عبرت باشد و برقراری عدالتِ محاکمه. بگذرد دامنه و بسطِ بحثِ محاکمۀ عدالت!!! را به وقت دیگر واگذارد.


3

دامنه: اما شرح عکس زیر. سایت «جهان نیوز» وابسته به علیرضا زاکانی، در تازه ترین اقدام به شیوۀ زیر، چهرۀ سیدمحمد خاتمی را مات و نقاب دار! کرده است تا دیده نشود! این هم سبک جدیدی از ممنوع التّصویری خاتمی ست. جالب است؛ اینجا جمهوری اسلامی ایران است. همان حکومتی که شهید مرتضی مطهری معتقد بود مارکسیست ها هم می توانند در دانشگاه کُرسی تدریس داشته باشند.


سیدحسن خمینی. سیدمحمد خاتمی. سیداحمد خمینی پسر سیدحسن


جالب تر این که، این سایت های جناح راست _که مدعی اند «اصول» گرا هستند_ عکس های مسعود رجوی جنایتکار جنگی، بنیامین نتانیاهوی کودک کُش، خانم چیللر، خانم کاندولیزا رایس، ترامپ دیوانه و زن مُدپوشش را راحت، بی نقاب! چاپ می کنند ولی به خاتمی که می رسند مصوبۀ شورای عالی امنیت ملی را مو به مو رعایت می کنند چون مُرّ قانونش می دانند! روزگارِ ما را ببین! روزگار، ما را ببین!