به نام خدا
دامنهٔ خبر و نظر
چند مطلب را مرور می کنم شاید نکته افزاید

1- اسبه حلوا و مراحل پخت آن در سنه کوه. ظرف پخت اسبه حلوا هم حتما دیگ مسی باید باشد تا حرارت را یکنواخت و مناسب....     طریقه گذاشتن دیگ در تش کله هم باید کج باشد تا کترا زدن کامل و راحتتر صورت گیرد. (اینجا)
دامنه: مهندس عبدی، عالی این پست را در وبساست خود نوشته و به تصویر کشانده است.

2- رئیس مرکز ژنتیک نور اعلام کرد: 230 هزار شهید و 50 هزار مفقود الاثر در دفاع مقدس.

دامنه:  قابل توجۀ جاه و مقام خواهان،  ریاست طلبان، ثروت پرستان.

3- از صداوسیما برنامه ای به گوشم می رسید که اخبارگو با آب و تاب می گفت در آمریکا 300 میلیون قبضه اسلحه در دست مردم است.
دامنه: یعنی تقریباً اندازۀ کل جمعیت آمریکا. حال اگر همین میزان سلاح در دست ایرانی ها باشد حدس می زنید چه می شود؟ البته با اعتقاد می گویم: مرگ بر آمریکا.

4- در رُمان برکت خوانده بودم شیخ یونس برکت از پیرمرد روستایی می پرسد اصول دین چندتا؟ می گوید: چهل تا. برکت می گوید نه پدر پنچ تاست. پیرمرده می گه: چقد کم!
دامنه: اصول دین پنج تاست (سه تا هم می گویند) ولی برای برخی ها گویا هزار تاست. مثلاً اگر فلان چیز یا فلان کس را قبول نداشته باشی، گویی اصول دین را از دست داده ای!

5- این روزها آن بالامالاها خُوب دارند دربارۀ محمود احمدی نژاد افشاگری می کنند! و حتی او را «اَشعث» می خوانند!
دامنه: حال که همۀ راستی ها حتی کیهان! و آن مؤسّسۀ خاص قم، هویت محمود احمدی نژاد را بلاخره شناختند! و یکی یکی نه فقط از او تبرّی می جویند بلکه برخی ها هم به صداقت میرحسین تأکید می کنند؛ آیا هنوز هم باور دارند چینین شخصی! انتخابات ریاست جمهوری 88 را درست! برگزار کرده است!؟

6- فرانسوی ها می گویند سه چیز را نمی شود پنهان کرد: عشق و دود و سُرفه را.
دامنه: من می گم: و نیز تقلّب و نیرنگ و حُقّه را.

7- دیروز گل تله را وقتی نوشته و پست کردم (اینجا) برخی از خوبان تلگرام کردند و گفتند خیلی خندیدیم. حتی یکی متلک گفت این گل ها (=موش ها) حتی دارتوکن دارکوب! را هم می تونن بخورن چه رسد به بامشی ها را.
دامنه: می پرسم راستی اگر سوسک دیدید می کُشید؟ آری؟ یا نه؟

8-قبلاً در دامنۀ دارابکلا فامیلی های سیاسی را می گفتم یکی پرسید چرا ادامه نمی دید؟
دامنه: باشه چشم. حجت الاسلام سید احمد خاتمی دامادِ آیت الله شهید سیدمحمدرضا سعیدی ست. به عبارتی تولیتِ فعلی حرم حضرت معصومه (س) حجت الاسلام سعیدی (امام جمعه قم) برادرهمسرِ آقای سیداحمد خاتمی ست.9- و نیز این ها که این جوری ماهی می گیرند و معاش تأمین می نمایند. (منبع)
دامنه: خوبه، خوبه. خدا را شکر که با آب گل آلود ماهی نمی گیرند! مثل میراثخواران! مثل قدرت پرستان! مثل چاپلوسان! مثل کاسه لیسان! مثل آن ها که یک شبه ره صدساله را با رانت و رابطه و سوء استفاده طی کردند و بی هیج سواد و سابقه ای در رأس و صدر می چرخد و از جمهوری اسلامی نون و نمک می خورند و پیش خود به همه برای این راحت خوری ها! می خندند.