قلم قم دامنه دوّم

جان،جهان،ایران،ادیان،قرآن،ایمان،عرفان

قلم قم دامنه دوّم

جان،جهان،ایران،ادیان،قرآن،ایمان،عرفان

قلم قم دامنه دوّم

بیان. پیام. دامنه دوم. ابراهیم طالبی دارابی

آخرین نظرات

شاه در نگاه عبدی

دوشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۳۳ ق.ظ

نقد عبدی بر دامنه

به قلم مهندس محمد عبدی سنه کوهی: سلام و درود بر شما کبلاقا ابراهیم عزیز و دیگر دامنه خوانان همیشگی. سعادت یاری نمود باز هم مثل همیشه تمام پستهای دامنه را دیده و تقریبا تماما را مطالعه نمودم و به دلایلی از جمله کمبود وقت کمتر سعادت نوشتن نظر و دیدگاه یافتم و گاهی هم به دلایلی ترجیح دادم سکوت نمایم و از نظرات دیگران بهره ببرم و یا نوشتار شما را تکمیل یافتم.


خلاصه اینکه دیروز در پست مطلبی در جواب 111 (اینجا) دو مثال بیان داشتید که البته اگر متهم به شاه دوستی و ازینگونه موارد نشویم با اجازه جنابعالی جهت بیان حق و حقیقت می خواهم با شما مخالفت نمایم :


کتاب انقلاب سفید شاه

1- بیان داشتید «یک: همین دشت ناز تا گوهرباران میاندورود مگر مالِ برادرش نبود؟ که تمام مردم منطقه باید برایش بیگاری می کردند و ...». جهت تنویر افکار شما و دیگر دامنه خوانان باید عرض نمایم زمینهای مشابه دشت ناز در کشور تقریبا بلا استفاده زیاد بودند و با توجه به افزایش مدرنیزاسیون کشاورزی و افزایش سطح دانش و بهداشت عمومی و در نتیجه افزایش جمعیت نیازمند احیا و کشت و کار کشاورزی بود که لازم بود انجام گیرد و به درستی یک مجموعه بزرگ کشت و صنعت مدرن و پیشرفته در این منطقه توسط شاهپور احداث شد و مردمان فقیر بیکار و بومیان و حتی مهاجرین فقیر و فلک زده سیستانی هم در این مجموعه به کار گرفته شده و البته بر اساس عرف و نرخ روز مزد می گرفتند و هر کدام دارای زندگی و معیشت شدند را نمی پذیرم نسبت بیگاری بدهیم و تخطئه نمایید و البته ای کاش نظام جمهوری اسلامی مشابه آنها چنین زمینهایی را احیا و ایجاد شغل بیشتر می نمود نه اکنون بسیاری را تعدیل نیرو و ورشکسته نماید.


2- بیان فرمودید : «دو: همین جنگل دارابکلا در آن رژیم چقدر غارت و ویران شده بود؟ بگذرم. شاه، توهّم نوسازی داشت و ...». برای جنگل داربکلا که جنگل منطقه مشترک من و شماست اصلا به غارت مورد نظر شما اعتقادی ندارم و البته برنامه های مدون و کتابچه های طرحهای جنگلداری زمان شاه و مدیریت جنگلداری و قوانین موضوعه آن زمان اگر نبود اکنون یقین بدان که از جنگل منطقه ما خبری نبود و یا حداقل تک درختانی باید دنبالش اکنون می گشتیم.


یقین بدان حکومت قبل با همه انتقادات سیاسی و مسائل دین زدایی که بحثی جداگانه می دانم اما در این زمینه مطابق استانداردهای جهانی بوده و کاملا حساب شده و درست پیش می رفت و متاسفانه باید عرض کنم در این حدود چهل سال بلایی که رابطه بازیها و برخی نمی گویم کجاهایی که اصلا مسئولینشان نمیدانند درخت چیست؟ اما پول و قدرت دارند! جنگلها را تصاحب و غارت کردند! و ... شاید هم آگاه باشید و بدانید که هستند و به کجا وصلند.


بله شاه هرگز متوهم پیشرفت نبود بلکه مدبّرانه و طبق برنامه های مدون و البته با الگوی مناسب از علم روز و بهرمندی از نتیجه علوم و تکنولوژی پیشرفته و رشد صنعتی واقعی، نه با آزمون و خطا و خلط مباحث، کشور را در مسیر رشد و تعالی و پیشرفت قرار داده بود هرچند دیکتاتور مستبد سیاسی بود و مردم را به طرفدار خود و مخالف خود تقسیم نموده و مخالفین را دعوت به ترک کشور کرده بود بماند و قابل بحث بوده و هست و اکنون نیز نباید من و شما لگد بر افتخارات درست و تاریخی این مملکت و ملت بنهیم و نمی شود حقیقت را برای همیشه در سایه نگه داشت و منکر پیشرفتها شد.


در پایان امیدوارم این جسارت را به خرج دهید تا بدون سانسور این مطالب را منتشر و به همدیگر قول دهیم: ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم/ جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم. موفق باشید.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۱/۲۳
دامنه :

مهندس عبدی

نظرات  (۳)

سلام اقای طالبی جواب از دوستتون گرفتی دیگه پس اینقدر نگو شاه هیچ کاری نمیکرد این فقط یکی از هزاران کارهای شاه بودش 
پاسخ:
سلام جناب 111
شما اگر میان جواب من و آنچه جناب مهندس عبدی اظهار کرده، نظر مهندس را بپذیری و یا بهتر است بگویم هم نظری با وی، کاملا آزادی‌.
من شما را هیچ گاه، مجبور نکرده و نمی کنم اندیشه ها و آرای مرا دربست بپذیری. کما این که من و مهندس هم در عین رفاقت و صمیمیت، با هم اختلاف دیدگاه داریم و این عیب نیست، بلکه علامت سلامت در رفتارمان است.
در ضمن از حضورت باز نیز ممنونم.
پاسخی هم به جناب عبدی می نویسم که اگر خواستی حتما بخوان
خدا نگه دار.
سلام دوباره ظاهرن باید برید داخل یوتیوب کافی سرچ کنین انقلاب نگین ۵۷ پنج قسمت یک ساعتوتیم فیلم هستش که ببینید چه جوری شاهنشاه ایران را مثل ژاپن داشت درست میکرد و چه جوری خیانتهای به او شدش وتا انقلاب کردن ب
پاسخ:
سلام سه باره جناب 111 که سلام دوباره کردی.
آهان پس شما بر مبنای فیلم های تبلیغاتی این گونه به شاه نظر داری!
نه جناب، من شاه را با صدها جلد کتابی که خواندم و بخشی از عمر جوانی ام را در دورۀ شاهی گری گذراندم می شناسم. اگر بگویم همۀ کتاب نوشته به اسم شخص شاه را خواندم گزاف نگفتم. نیز اغلب کتاب های مهم دورۀ شاه و انقلاب را مطالعه کردم زیادی نگفتم. پس من شما را دعوت می کنم به مطالعه. مطالعه. مطالعه.
خدا نگه دار.
سلام فیلم تبلیغاتی نیستش فیلم واقعی که شماها نمیونید قبولش کنید چون بر ضرر شما بدشم کتابهای که شما خوندید که همه نوشته داخل که فقط تنوستند شاه خراب کنند ایران و رضا شاه ومحمدرضا ساختند ولی یکی از امثال شما فقط خواستین خرابش کنید فقط بگویید فایده شما تو ۳۹سال چی بودش .خداحافظ
پاسخ:
سلام جناب 111
1- نه، کتاب هایی که من خوندم از نویسندگان خارجی هم بود. مثل نیکی کدی.
2- نیاز نیست شاه را کسی خراب کند! خودش بی حد فاسد، وابسته، کم عقل، خودکامه و دزدِ بیت المال و بی لیاقت بود.
3- پرسیدی فایدۀ شما چی بود؟ این سؤال نیست، تمسخُر است، پس پاسخی ندارد.
باز هم از حضورت ممنونم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی