خبر و نظر

1- محمود احمدی نژاد در نامه به رهبری دربارۀ سخنان مشهد رهبری: «حضرتعالی در سخنرانی نوروزی در مشهد مقدس اعلام فرمودید که در جمهوری اسلامی کسی به دلیل اعتراض به نظام و یا داشتن عقیده ای مخالف حاکمان تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد و یا در زندان نیست... به استحضار می‌رساند که ظاهراً دستگاه قضایی این سخنان حضرتعالی را قبول ندارد. در حال حاضر تعداد زیادی از جوانان و مردم از زن و مرد به همین دلایل و بعضاً اظهار نظر در فضای مجازی در زندان به سر می‌برند...» (منبع)

دامنه: به نام خدا. این که
محمود احمدی نژاد که به این حال و روز افتاده است، خودش مقصّر است. رهبری تا لازم می دانسته از او و دولتش حمایت قاطع کردند. حتی دربارۀ آن مناظره هم، در نمازجمعه گفتند احمدی نژاد در مقایسه با هاشمی رفسنجانی به من نزدیکتره. و بالاتر این که رهبری، دولتِ احمدی نژاد را از مشروطه تا انقلاب، برترین دولت اعلان کرده بودند. ولی محمود احمدی نژاد به جای سپاس از ولی فقیه، و پیروی از رهبری، مشییء اسفندیار رحیم مشائی را ترجیح داد و راهِ بیراهۀ او را رفت و ضدّولایت فقیه شد. و شد آنچه می بایستی! می شد. چون روحیۀ این فرد از اول همین بود که بود.

2- فیسبوک پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی در جهان، اطلاعات خصوصی بیش از 50 میلیون کاربرش را افشاء کرد... فیسبوک نزدیک به 2 میلیارد نفر عضو دارد. (منبع)

دامنه: به نام خدا. تلگرام هم اطلاعات ایرانی ها را به اسرائیل غاصب می فروشد. سردار جلالی هم این را به مراجع عظام تقلید قم گزارش کرده است.3- عکسی معنادار که کانال تلگرامی ابراهیم رئیسی منتشر کرده است، او را در حالتی نشان می‌دهد که عکس رهبری و امام خمینی در قابی در پشت سرش دیده می‌شوند. به گزارش انصاف نیوز، جلب توجه این طرح از آنجاست که حجت الاسلام رئیسی یکی از گزینه‌های شایع در محافل سیاسی برای رهبری آینده است. (منبع)

دامنه: به نام خدا. پولِ حرم امام رضا (ع) را مستضعفان به عشق و شوق و شیدایی در مَضجع شریف می ریزند تا دلشان با همین هدیه های ناچیز آرام گیرد. امید است این گونه هزینه های بسیار ناروا و سرشار اسراف، از پول حرم امام رضا نباشد، که نه فقط حرام است بلکه قبیح و ظلم است. و آدم غُضه اش می گیرد وقتی ولایت فقیه، این گونه با این نوع گزینه و شیوه تضعیف می گردد.

4- حسن روحانی و سیدعمادالدین پسر سیدمحمد خاتمی. (منبع: عکسهای96)

دامنه: بی نظرم.