خبر و نظر

1- ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور: خرید ۳۸ هزار و ۲۵۰ عدد سکه توسط یک جوان ۳۱ ساله؛ (رقمی معادل ۵۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان) (منبع: فرارو)
 

دامنه: این بود دولت کلید!؟ سکّه فروشی که دکّان داری ست.

 

 

 

2- خانم غنا کریم، استاد دانشگاه سیدنی: ما نباید خودمان را صرفاً به جایی تقلیل دهیم که تنها یک شخصیت در داستانی باشیم که دیگران در مورد خودمان به ما تحویل می دهند. ما باید نویسنده و راوی داستان های خودمان باشیم. (منبع: شفقنا)

 

 

دامنه: زن را فقط زیور می داند، غرب. و آشپز می خواهد، شرق

 

 

 

3- آیت‌الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی: این افتخار نیست که زنان هم برای تماشای فوتبال به ورزشگاه بیایند، حدود زن و مرد باید حفظ شود... بانوان ما هم می‌توانند با حفظ حجاب و عفاف در جهات مختلف نمونه باشند. (منبع: عصر ایران)

 

دامنه: کاش برخی ها برای چندرأی بیشتر از زنان آن جوری! آرمان فروشی نکنند و حرف سدید مراجع بزرگ و دلسوز حوزه و جهان تشیُّع را گوش کنند

 

 

 

4- نقاشی شالیزارهای چین (منبع: اعتماد آنلاین)

 

 

دامنه: نمی دانم لائوتسه است؟ یا کنفوسیوس؟

 

 

5- علی پروین: اگر علی پروین نبودم، تا 5 صبح در خیابان بوق می‌زدم... اگر بازی با پرتغال 5 دقیقه ادامه داشت، این تیم را شکست می‌دادیم. (منبع عصر ایران)

 

دامنه: من در کرنا می دمیدم که هم فوتبال و هم فریادرسی در یمن هر دو را باید توجه داشت.

 

 

 

6- سخنان شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی در مسجد اعظم قم خطاب به طلاب حوزه‌ی علمیه (15 اسفند 1357) : عاقبت تحمیل مسلمان بودن، طغیان مردم علیه این تحمیل است... توصیه من به طلاب عزیز وبه فضلای ارجمند این است که منادی حق باشید، دعوت کننده به حق باشید، آمر به معروف و ناهی از منکر با رعایت تمام معیارهای اسلامی اش باشید، اما مجبور کننده مردم در راه اسلام نباشید، چون آن مسلمانی ارزش دارد که از درون انسان ها و عشق انسان ها بجوشد و بشکفد. (منبع: انصاف نیوز)

 

دامنه: اگر به تفکر ناب شهید بهشتی ها برنگردیم، اوضاع بدتر از این هم می شود

 

 

 

7- کارتون «این بیشه گمان مبر که خالیست…» کاری از «بنیامین آل علی» کارتونیست انصاف نیوز به مناسبت حضور مقتدرانه‌ی تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه. (منبع: انصاف نیوز)

 

 

 

دامنه: سری هم بزنید به شکل نقشۀ ایران در دورۀ کوروش

 

 

 

8- مجلس سنای هلند پوشاندن صورت را در مدارس، حمل‌ونقل عمومی، ساختمان‌های دولتی و بیمارستان‌ها ممنوع کرد.... علاوه بر روبنده شامل هر نوع پوشش صورت از جمله کلاه ایمن ماسک‌های اسکی هم می‌شود. دولت هلند هم اعلام کرده که این قانون ارتباطی با مذهب ندارد. (منبع: ابنا: خبرگزاری اهل‌بیت (ع))

 

دامنه: تمدن غرب به منع روسری هم می رسد که بعضاً هم رسیده است

 

 

 

9- «بدن مقدس» نمایشنامه ای درباره به چالش کشیدن کج‌روی‌های دینی و انحراف‌های مذهبی (منبع: ایلنا)

 

دامنه: قصه «بدن مقدس» داستان مقاومت مردم فرانسه در برابر هیتلر است

 

 

 

10- سرلشکر رحیم صفوی: گاهی به نظر می‌آید اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد (منبع: جهان نیوز)

 

دامنه: سلام آقارحیم؛ آیا آنارشی نمی شه!؟

 

 

 

11-  حسین کروبی به نقل از پدرش حجت الاسلام مهدی کروبی: پول ویلای سعدآباد پرداخت نشده است... ولایتی گفت قضیه را با رهبری حل می‌کنم حجت‌الاسلام کروبی خبر داده که علی اکبر ولایتی باقی مانده پول ملک سعدآباد را پرداخت نکرده است. (منبع: رویداد24)

 

دامنه: آقای کروبی! شما چرا اساساً اموال در اختیار بنیاد شهید را به این و آن فروخته ای از جمله به ولایتی که دم از ولایت هم می زند!؟ فساد از ریشه است، یعنی فروش اموال بیت المال مسلمین به ثمَن بخس و ناچیز، و تبعیض و رانتی. مگر شاه از همین نوع کارها نمی کرده است که رفته است!!؟

 

 

 

ماجرای ویلای ولایتی در سعدآباد و واکنش رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد.

شرح ماوقع: (اینجا: ایران آنلاین)