دامنۀ نقدها

 

7004

به قلم جناب یک دارابکلایی. با سلام، به نظر شما بهتر نیست که به جای copy و paste کردن مطالب از سایت‌های دیگر [اشاره به پست حاج سیدتقی شفیعی دارابی: اینجا] مطالب تولیدی خود خوانندگان نشر داده شود، یا اینکه لینک مطالب قرار داده شود، یا خلاصه و چکیده مطالب بیان شود؟

 

در دنیای کتاب و چاپ و نشر بیان مطالب از افراد و منابع مختلف بدون نام مرجع بسیار نکوهیده بوده و جرم محسوب می‌شود؛ آن هم به صورتی که نوشته می‌شود «به قلم ...». حداقل در آخر مطلب منبع ذکر شود و حداقلِ حداقل اینکه اگر قرار است منابع در پایان ذکر نشود (اعداد داخل پرانتز) از متن اصلی حذف شود!!
 

 

اگر چه ارسال کننده گرامی منابع را ذکر نکرد، جهت راحتی و اطلاع خوانندگان لینک‌های مطالب را در پایان قرار می‌دهم.


http://www.erfan.ir/farsi/80768.html : اینجا


http://www.beytoote.com/religious/bozorgan-din/emam-hassan-mojtaba.html  اینجا

با سپاس. مشتاق خواندن مطالب خود دوستان، حتی به اندازه یک پاراگراف کوچک.

 

جواب دامنه

 

سلام بر شما جناب یک دارابکلایی. این نقد و انتظارات شما، از نظر من وارد است. من، دخل و تصرّفی در نوشته هایی ارسالی نویسندگان گرامی دامنه نمی توانم بکنم. جناب حاج سید تقی، حتماً پس از دیدن نقد شما بر چگونگی متن ایشان، پاسخی خواهند نوشت. شما خوانندۀ همیشگی و دانای دامنه، واقف هستید من همیشه این اصل را در وبلاگ رعایت کرده و می کنم. هم خود قلم می زنم و هم متن های نقلی را نشانه گذاری و منابع آن را لینک می کنم. ممنونم از تذکر خیرخواهانۀ شما به جناب شفیعی که همواره سعی داشته اند در ایام شهادت، متن هایی را به دامنه ارسال نمایند. از هر دو بزرگوار بسیار قدردانی می کنم.