دامنه نویسان

پست 6603


به قلم حجت الاسلام مالک رجبی دارابی: با سلام و ارادت خدمت آقا ابراهیم. صباح الخیر.ان شاء الله همیشه با سید علی اصغر (اینجا) یار غارت محشور شوید.
 

 

درباره ی زینب قهرمان کربلا نوشتی (اینجا) به مذاقم چسبید و از این نوشته خوشم آمد. و اینجور نوشته ها را دوست دارم ..متشکرم. بنده هم چند کلامی از این خانم بزرگ بگویم تا اینکه ارادت قلبیم را به آن خانم بیافزایم .
 

 

سِرِّ نی در کربلامی ماند اگر زینب نبود
کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود
زینب آمد شام را یکباره ویران کرد و رفت
اهل عالم را زکارِ خویش حیران کرد و رفت


 

زینب دختر بزرگ علی در این خطبه ی قَرّا (=غَرّا) صدها پیام را به اهل عالم می دهد ..دو پیام را بنده بگویم

 


۱ : انسانهای مول و مرموز و چموش که نان را به نرخ روز می خوردند و از امام زمان خودشان دفاع نکردند را رسوا کرد و به زباله دان تاریخ ریخت و تا اَبَد گور به گور شدند .

 


۲ : حضرت زینب در سطح بسیار عالی معرفت داشت . در زمانی که حضرت خطبه ی قَرّا را با بیان فصیح قرائت می کردند در میان جمعیت سکوت مطلق حاکم بود و در اوج سخنرانی اگر امام زمانش که امام سجاد بود می فرمود اُسکُت عمه سکوت اختیار کن . حضرت زینب تسلیم بود . و ساکت می شد و ادامه ی سخن نمی داد . این پیام فهماننده ولایت مداری حضرت زینب می باشد . ..خدا حافظ

 

 

پاسخ دامنه

 

به نام خدا. سلام جناب شیخ مالک. 1- مفتخرم همیشه در دامنه حضوری سرزنده دارید و متن هایی خواندنی و مؤثّر می نویسی و بر پست های منتشرشده در آن نظر و دیدگاه می آفرینی.

 

 

2- یار غاریم ما؛ من و سیدعلی اصغر. به تعبیر سعدی دوستِ «گرمابه و گلستان». حشر با او، نشر من است. نشر با او، حشر من! در دوستی راسخیم. در نقد و اِبرام هم راسخ تر و مهیّاتر و رُک تر. ممنونم. دعا کن در سلامت بمانیم.

 

 

 

3- هر دو برداشت شما از خطبۀ سخنور وارسته زینب آل محمد _صلّى ‌الله‌ علیه‌ و‌ آله و سلّم_ شایسته است. ما تمام آبرو و هویت مان اهل بیت _علیهم السّلام_ است خاصّه آموزه های این زن بزرگ تاریخ. که مأمور خدا بود علیۀ شجرۀ خبیثۀ ملعونه.

 

 

به نظر من اگر زینب نبود، بنیان سُست این خاندان نیرنگ، نزد مسلمانان آن روزگار رنگ نمی باخت. و فریب، حریف باقی می ماند و به زشتی ها حریص تر می شد.

 

 

 

الها! شما هم _که پیرو آن زنِ محبوب آسمان و زمین و مسلّح به سلاح عصمت و طهارت و عزّت_ هستید ان شاء الله تعالی در مأموریت تبلیغی این فصل گرم و داغ تان سربلند بمانید؛ با کارنامه ایی روشن و سربرآسمان.